SSS

Bitcoin'de aslında bir hesaba ihtiyacınız yok. Onun yerine cüzdana ihtiyacınız var. Bu cüzdanda bitcoinlerinizi saklayabilir, gönderebilir ve alabilirsiniz. Banka hesabı gibi düşünebilirsiniz sadece bankada hesap açmak yerine saniyeler içerisinde bitcoin cüzdanınızı oluşturabilirsiniz.
Evet, legaldir.
Hayır, değildir. Bitcoin aldığınız borsalar KYC -know your customer- kapsamında kimlik bilgilerinizi kayıt altında tutmak zorundadır.
Evet, kullanabilirsiniz. Eğer kullandığınız borsa sitesinin limitleri sizin işlem yapmak istediğinizden daha az ise farklı borsalardan hesap açıp işlem yapabilirsiniz.
Al-sat işlemleri yaparken ödenilen komisyonlar faturalandırılır. Bitcoin ile işlem yaparken vergilendirme şu an için yapılmamaktadır.
Madencilik yapmak bunlardan biridir. Madencilikle ilgili makaleleri kriptoakademi.com üzerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca bazı siteleri ziyaret ederek ve reklamlara tıklayarak satoshi kazanabilirsiniz.
Bitcoin 100.000.000 parçaya bölünebilir. Bu birimlerin bir tanesine satoshi denir. Türk lirasında ki kuruş gibi. Örnek: 1 bitcoin = 0.00000001 olarak bölünebilir.
Fiziksel bitcoinler sadece koleksiyonluk objelerdir. Bazılarının içerisinde private key vardır ve içerisine bitcoin gönderip saklayabilirsiniz. Fakat başkasının yarattığı bu coinlerin içerisinde ki private keyler üretici tarafından bilinebilir bu yüzden tavsiye etmiyoruz.
Borsa sitelerinde bitcoinlerinizi anında satabilirsiniz.
Bitcoin haftanın yedi günü yirmi dört saat işlem görmektedir. Uzun projeksiyonda değerlendirmek istiyorsanız doğru zaman yoktur.
Bitcoin gold, Jack Liao tarafından çıkartılan bir bitcoin çatalıdır. Bitcoinden daha iyi olmak mottosuyla yola çıkıyor. (bence mümkün değil)